Prodej historického objektu, 1030 m2, Verušičky

Druh objektu Smisena
Typ nemovitosti Historicke objekty
Městská část
Ulice
Město Verušičky
Cena 2 490 000 czk / nemovitost
Kontakt
Kočí Radomír
radomir.koci@re-max.cz
+420 602 465 045
Nabízím ke koupi architektonicky hodnotný raně barokní zámeček s bohatou historií, nacházející se na klidném místě, obklopený zahradou o rozloze 7684 m². Objekt je ve stavu před kompletní rekonstrukcí, je tedy možné si jej od začátku upravit podle vlastních představ. V místech vnitřního dvora se kvůli špatné izolaci světlíku bohužel zřítilo zdivo, tuto část bude nutné staticky zajistit. V galerii příklady některých jiných staveb a rekonstrukcí, zámeček tedy může podobně psát další příběh. Mohu případně doporučit kontakty, které mají v těchto směrech zkušenosti.

Původně raně gotická tvrz byla vystavěna patrně již na počátku 13. století, první písemná zmínka pochází z roku 1239, kdy ji držel zeman Václav z Luk. V 16. století byl majitelem zámku významný rod Štampachové ze Štampachu, v 17. století Kolovratové a v 18. století Nosticové. Dnešní podobu získal po roce 1830. Po roce 1945 zůstal zámek neudržovaný, v 90. letech 20. století získal nové majitele, byl proveden historický průzkum a prošel nedokončenou rekonstrukcí.

Zámeček stojí na nádherném místě mezi Prahou a Karlovými Vary. Z Prahy je velmi dobře dostupný po stávajících úsecích dálnice D6, nyní již za 1 hodinu, po jejím blízkém dokončení bude cesta ještě rychlejší. Z Karlových Varů aktuálně cesta do 30 minut. Okolní příroda láká na výlety a cykloturistiku díky velmi pěkné přírodě plné pastvin a luk, viz galerie. Okolo zámku prochází cyklotrasa č. 2249 z Karlových Varů k zámku Valeč, který také prošel celkovou rekonstrukcí.

Ohledně doplňujících informací či zájmu o prohlídku mě neváhejte kdykoliv kontaktovat.
 

© 2017 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište nám