Prodej činžovního domu, 834 m2, Čáslav

Druh objektu Cihlova
Město Čáslav
Typ nemovitosti Činžovní domy
Městská část Čáslav-Staré Město
Ulice nám. Jana Žižky z Trocnova
Cena 39 900 000 czk / nemovitost
Kontakt
Fleischner Jan
jan.fleischner@re-max.cz
+420 603 146 315
Předmětem nabídky je činžovní dům na hlavním náměstí v Čáslavi (nám. Jana Žižky z Trocnova).

Činžovní dům, bývalá záložna, má komerční využití a skládá se z hlavní části s výlohou/okny do náměstí, zadního traktu a pozemku.

V přízemí přední části je jako dlouhodobý nájemce společnost Česká spořitelna, a.s. (dále ČS), která zde má spádovou pobočku, jež nedávno prošla rekonstrukcí. Patro je v tuto chvíli nevyužité, sloužit může jako kanceláře, stav je udržovaný, jsou třeba jen drobné úpravy.

Trakt pak slouží převážně jako datové centrum (dále DC), které zabírá jeho spodní část. Ve vrchní části jsou k dispozici kanceláře, které byly vybudovány jako zázemí pro DC, ale k jeho fungování nakonec nejsou potřeba. Datové centrum bylo vybudováno nákladem přes 20.000.000 Kč.

Na pozemku se nachází některé technologie DC, jako jsou klimatizační jednotky a generátor pro případ přerušení dodávky elektrického proudu. Přístup na pozemek zajištěn díky věcnému břemenu na sousedním pozemku.

Bez využití jsou aktuálně všechny půdy, prostorná je především ta nad přední částí objektu, celá zadní část a většina přední části je podsklepena, ovšem pouze zadní část (a ne celá) má rozumnou výšku stropů k dalšímu využití.

Výnos cca 3.600.000 Kč ročně se skládá ze 3 částí:
- stabilní příjem z nájemného za prostory banky
- smluvně zajištěný výnos z provozu datového centra (pro majitele objektu zcela bezúdržbový provoz, správu zajišťuje místní firma)
- potenciální výnos z pronájmu kancelářských prostor

Jednotlivé složky včetně jejich doložení předá makléř zájemcům na vyžádání.

Město Čáslav se nachází ve středu ČR, ještě ve Středočeském kraji, nedaleko hranice s Pardubickým krajem a Krajem Vysočina. Dle posledního sčítání má cca 10,5 tisíce obyvatel. Známé je především zdejším vojenským letištěm se základnou taktického letectva.

Městem vede silnice 1. třídy z Jihlavy do Nymburka, má tedy poměrně slušné napojení jak na D1, tak na D11.

Náměstí je po celkové rekonstrukci, tvoří skutečný střed města s velkým rozsahem obchodů a služeb a pohybem obyvatel, s placeným parkováním.
 

© 2017 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište nám