Prodej historického objektu, 2200 m2, Tábor

Druh objektu Smisena
Městská část Měšice
Město Tábor
Ulice Chýnovská
Typ nemovitosti Památka / Jiné
Cena 35 000 000 czk / nemovitost
Kontakt
Kočí Radomír
radomir.koci@re-max.cz
+420 602 465 045
Nabízím ke koupi zámek Měšice v Táboře, kde především lokalita dělá z této nemovitosti opravdu jedinečnou nabídku, protože většina podobných nemovitostí se nachází mimo občanskou vybavenost a zástavbu. Tento zámek s parkem by tedy byl ideálním prostředím pro přestavbu například na domov seniorů, administrativu, zajímavé obchodní prostory nebo soukromé vzdělávací / školící / kulturní centrum. Objekt se nachází i cca 900 metrů od mezinárodní silniční trasy Hamburk - Berlín - Drážďany - Praha - Budějovice - Linec - Vídeň. U zámku také autobusová zastávka a nedaleko železniční zastávka.

Zámek se zastavěnou plochou a nádvořím o velikosti 1888 m² v posledních letech procházel postupnou rekonstrukcí a je v současnosti využíván k soukromým a komerčním účelům (pronájem bytových i nebytových jednotek nebo provoz muzea). Součástí zámku také například přednášková síň nebo barokní kostel. Zámek je každopádně vhodný k pokračování rekonstrukce, kdy je možné vše upravit podle vlastních představ.

Okolo se rozprostírá park o rozloze 9296 m², kde se nachází i fungující kiosek a je zde i případně možná další výstavba architektonicky korespondující s historickým objektem.

Historie samotného zámku sahá až do roku 1545, kdy zde byla vystavěna tvrz, v roce 1699 přestavěná na barokní zámek, který byl v roce 1817 upraven empírově. Po roce 1877 patřil baronům Nadherným z Borutína. V současnosti se na zámku koná i řada výstav, koncertů vážné hudby nebo osvětových přednášek.

Pro bližší informace a domluvení termínu prohlídky neváhejte kontaktovat. Těšíme se na Vás.
 

© 2017 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište nám