Prodej barokního statku na pozemku 4995 m2 v obci Kotenčice

Druh objektu Smisena
Typ nemovitosti Zemedelske objekty
Město Kotenčice
Městská část Kotenčice
Cena 12 950 000 CZK / nemovitost
Kontakt
Schuma Otakar
otakar.schuma@re-max.cz
+420 777 051 051
Exkluzivně nabízíme unikátní nemovitost s celou řadou možností využití.
Barokní statek/zámek se nachází v klidné malebné obci pouhých 45 km/30 minut od Prahy a 7 km od Dobříše.

Hlavní budova v pozdně barokním stylu z roku cca 1700 (část patrně z roku 1 300), nyní po přestavbě, nabízí 7 místností, dvě koupelny, halu a možnost dalších místností na půdě (projekt je připraven). Náročná a citlivá rekonstrukce zahrnovala veškeré stavební prvky, vnitřní zařízení je vyrobeno na zakázku. Zastavěná plocha je cca 155 m2, užitná 220 m2 plus půda 100 m2.
Konstrukce a vybavení domu: smíšené zdivo kámen/cihla, v létě velmi příjemné klima, přízemí klenby, italská dlažba (podlahové topení), masivní dubové podlahy. Dřevěné samonosné schodiště, 2NP podlahy teak s podlahovým topením, vytápěné i stěny koupelny. Teplovodní el. kotel a historické litinové radiátory, el. podlahové topení, dva krby s rozvodem vzduchu, příprava na kotelnu na dřevěné peletky ve stodole, napojeno na dům. Na zakázku vyrobená dřevěná okna s dvojitým nerozbitným, protihlukovým a izolačním sklem, na zakázku vyrobené dřevěné dveře a vestavěný atypický nábytek/zařízení z masivu. Nová el., voda, topení a izolace.

Součástí uzavřeného areálu bývalého statku je vnitřní zahrada, velká garáž/stodola (760 m2, částečně sklep), Barokní sýpka (155 m2, tři patra), stáje (370 m2 plus sklep 50 m2), další hospodářské budovy (380 m2). Hlavní budova a část stodoly po rekonstrukci, zbytek v dobrém stavu před rekonstrukcí, zdivo není vlhké, základy izolovány jílem, klenby a krovy v pořádku. Do areálu jsou tři vjezdy a je ho možné i rozdělit. Pozemek má celkovou výměru 4 995 m2. Nemovitost lze díky jejímu rozsahu využívat k trvalému bydlení a podnikání, případně ji lze i rozdělit a využívat jako více obytných budov.
Na pozemku jsou dvě studny, rozvod el. a částečně vody/kanalizace je i do ostatních budov.
Jedinečná nabídka, doporučuji prohlídku.
 

© 2017 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište nám