Prodej průmyslového areálu, 6622 m2, Kamenický Šenov

Druh objektu Smisena
Typ nemovitosti Komercni objekty
Město Kamenický Šenov
Městská část Kamenický Šenov
Ulice Lustrárenská
Cena 3 490 000 czk / nemovitost
Kontakt
Kočí Radomír
radomir.koci@re-max.cz
+420 602 465 045
Nabízím ke koupi jedinečnou nemovitost, areál bývalé továrny z roku 1905. Firmu, která později dodávala lustry do celého světa, v roce 1849 založil Elias Palme (1827–1893). Ty nejluxusnější zde vyrobené lustry osvětlovaly například milánskou operu La Scala nebo operní dům Teatro dell’Opera v Římě.

Hlavní železobetonová budova s cihelnými vyzdívkami a secesní výzdobou je dokladem doby, v které se průmyslová funkce objektu snoubila s kvalitní architekturou. Také je významným dokladem historie a průmyslového rozmachu města Kamenický Šenov. Odkazuje na dobu největšího ekonomicko-průmyslového rozvoje nejen města, ale celého regionu. Nová továrna, které se říkávalo nejen Eliáška, ale i Zámek, byla postavena stavitelem Richterem za šest měsíců a zahájila provoz 1. listopadu 1905.

Projekt její rekonstrukce podporuje Liberecký kraj, ministerstvo kultury i Národní památkový ústav. Cena za celý areál o rozloze 6.622 m2 odpovídá přibližně úrovni ceny pozemků v okolí - 527 Kč / m2.

Areál se nachází na pozemku o rozloze 6.622 m² ve městě Kamenický Šenov, které leží při silnici z Děčína do Liberce, asi 5 km jihovýchodně od České Kamenice a 6 km západně od Nového Boru. Oblíbeným výletním cílem v okolí Kamenického Šenova je skalní útvar Panská skála, známá z filmové pohádky Pyšná princezna. Kamenický Šenov je také součástí projektu tzv. Křišťálového údolí, sdružujícího místní podnikatele a živnostníky, otevírající velké možnosti např. podpory oblasti cestovního ruchu a získávání dotací pro rozvoj průmyslu.

Ohledně podrobnějších informací či zájmu o prohlídku mě neváhejte kdykoliv kontaktovat.
 

© 2017 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište nám