Prodej komerčního objektu, 675 m2, Český Dub

Druh objektu Smisena
Typ nemovitosti Komercni objekty
Město Český Dub
Městská část Český Dub IV
Ulice Husova
Cena 6 900 000 czk / nemovitost
Kontakt
Kočí Radomír
radomir.koci@re-max.cz
+420 602 465 045
Nabízím ke koupi jedinečnou nemovitost s prvními zmínkami už v roce 1590, bývalý vodní mlýn v Českém Dubu, nacházející se přímo u zdejšího historického centra a zámku a také u hlavní silnice procházející centrem města. Je tedy i zajímavou investiční příležitostí na vybudování komerčního provozu v originálních interiérech s kulisami původního vybavení, například restauraci / ubytování. Navíc s ideální výchozí polohou na procházky po městě a výlety do okolí. Podobné provozy v místě zatím úplně chybí.

Dle stabilního katastru z roku 1843 byl mlýn původně poháněn dvěma vodními koly na vrchní vodu. Později bylo jedno kolo odstraněno a druhé fungovalo až do 30. let 20. st. V letech 1936-1937 bylo vodní kolo nahrazeno spirální Francisovou turbínou. Od roku 1761 až do začátku 20. st vlastnila mlýn rodina Schwarzů. Od prosince 1931 je jako nájemce uváděn obchodník Bohumil Jáč, který jej později i koupil. Mlýn sloužil svému účelu ještě nějaký čas po roce 1945.

Areál nemovitosti se nachazí v městské památkové zóně na pozemku o velikosti 452 m². V objektu se nachází několik obytných místností, původní mlýnice a prostory bývalého obchodu. V suterénu objektu se nachází sklep 9.3 m² a prostor původního odtokového kanálu, nyní prostor ke skladování. V přízemí se nachází několik obytných místností, bývalý obchod a mlýnice, která prostupuje i do prvního patra a podkroví. V prvním patře se nachází několik dalších obytných místností, včetně kuchyně.

Malebné městečko Český Dub, s perfektně dochovaným historickým jádrem, se nachází pod majestátní horou Ještěd. Město je obklopeno lesy, okolí bylo milovaným krajem spisovatelky Karolíny Světlé, prochází jím dálková značená cyklotras a z města také vede i několik značených turistických tras. V místě je kompletní občanská vybavenost - prodejny potravin, pošta, praktický lékař, lékárna, základní škola, mateřská školka, knihovna, kavárna a jiné. Autobusové spojení do cca 30 min. vzdáleného Liberce, Mnichova Hradiště nebo Turnova.

Ohledně podrobnějších informací či zájmu o prohlídku mě neváhejte kdykoliv kontaktovat.
 

© 2017 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište nám